Reisebrev fra NTNUI Volleyball

Vi har fått reisebrev fra NTNUI Volleyball som helgen 31. august – 2. september var på Hitra.

Fredag ettermiddag var det endelig klart for avgang fra Trondheim til årets store happening: den årlige treningsleiren på Hitra! For en god del av klubbens nye medlemmer var dette det første virkelige møtet med NTNUI Volleyball som klubb, og forhåpentligvis sto turen til alles forventninger. I år som i fjor ble den ene bussen mer forsinket enn den andre og den tredje enda verre grunnet rushtrafikken ut av byen, men alle som en kom vi fram – mer eller mindre opplagt og klar for helgas første trening. Hitrahallen yret av liv fra sekundet vi ankom – og du skal ikke se bort ifra at veggene enda rister etter x-antall NTNUI Volleyballere har slengt seg inn i de for å redde en ball, eller det faktum at taket muligens har løftet seg et par centimetere etter all «roofinga» fra en og annen overtent volleyballkar i grønt. Samtlige lag fikk minst fire økter i hallen i løpet av helga, og tradisjonen tro fikk samtlige kjørt seg mer eller mindre tom på ett eller flere tidspunkt – og flere av oss kjenner det nok den dag i dag – en halv uke senere.. Ikke bare fikk vi spilt volleyball på Hitra, vi fikk også brukt god tid i hallen til å kikke på treningene til de andre lagene i klubben, vi fikk god tid til å spille kort og brettspill, og god tid til å ligge på madrassene våre og skravle med lagvenninner og lagkompiser. Kanskje ikke alle fikk like god tid til alt, men turen ga i alle fall rom til at de fleste skulle få bruke tid på noe de hadde lyst til å gjøre – i tillegg til å spille volleyball da, selvfølgelig. Og dugnad! Dugnad fikk vi selvfølgelig også tid til! Hva er vel en NTNUI Volleyballevent uten noen timer frivillig tvunget arbeid? Sammen med vår eminente leder Ole Kristian var D2A hovedansvarlige for Hitraturen og sto på nærmest døgnet rundt for at resten av klubben skulle ha alt vi trengte av dopapir, mat, og dugnadsinformasjon under eget matskift. KUDOS til D2A og Ole Kristian for det, og kudos til resten av klubbens medlemmer som bidro alle mann – og damer! Fredags kveld disket også D2A opp med leken volleyballquiz i kantina og lørdag kveld samlet vi oss alle i gymsalen for den berømte stolleken. Vi kan vel alle være enige om at vi lærte hverandre bedre å kjenne gjennom den drøye timen i gymsalen, på godt og vondt – både billedlig sett og bokstavelig talt. Søndagen og avreise tilbake til Trondheim igjen kom så alt for fort. Etter helgas siste økt, en kjapp dusj, fotoshoot for noen, og utvask for samtlige, var vi tilbake på bussene igjen og på vei tilbake til hverdagen. Heldigvis er sesongen bare så vidt i gang og vi har et helt år med volleyballrelatert glede å se fram til! Dragvollhallen fylles av volleyballglade mennesker hver ettermiddag nå og sett bort fra en liten pust-i-bakken-frihelg denne helga, er det noe som skjer for minst ett av våre lag praktisk talt hver helg denne høsten og vi gleder oss masse! Første event på planen er Midtnordisk i Dragvollhallen 14. – 15. september, med etterfulgt (og etterlengtet?) sesongåpningsfest på lørdagskvelden. Med dette vil jeg ønske alle NTNUI Volleyballs medlemmer – og ivrige følgere – masse lykke til i årets sesong! Dette blir en sesong vi vil husk.