Klubbrekorder og Meritter

Damer senior:

5000 m18.15,2Marianne Madsen (2015)
2000 m6.55,0Marianne Madsen (2015)
60″519 WSolveig Løken (2017)
Liggende rotak70 kgIngeborg Sverdrup Rønningen (2016)
Knebøy100 kgAnette Sneis (2014)

Damer senior lettvekt (<61,5kg):

5000 m19.37,4Madeleine Heiberg (2017)
2000 m7.28,1Madeleine Heiberg (2017)
60″441 WMadeleine Heiberg (2017)
Liggende rotak60 kgMadeleine Heiberg (2017)
Knebøy87 kgMadeleine Heiberg (2017)

Herrer senior:

5000 m15.48,5Petter Tufte (2019)
2000 m5.56,0Ivar Wathne Oftedal (2018)
60″875 WTobias Martinsen (2017)
Liggende rotak117.5 kgOle Amund Storlien (2017)
Knebøy180 kgIvar Wathne Oftedal (2017)

Herrer senior lettvekt (<75kg):

5000 m16.51,9Torjus Trømborg (2020)
2000 m6.19,9Torjus Trømborg (2015)
60″662 WPetter Svingen (2020)
Liggende rotak87 kgTorjus Trømborg (2015)
Knebøy140 kgMorten Fossmark (2017)

STUDENTMESTERSKAPENE (Medaljer)

Årstall Klasse Valør Mannskap 
2019 H8+ 🥇 Espen Lunden, Ole Amund Storlien,
Sander Aakerholt, Torjus Trømborg,
Henrik Milde, Sondre Skau,
Mats Nilsen, Magnus Lyngedal
Cox: Madeleine Heiberg
D8+ 🥇 Aasta Gran Andreassen, Sara Hegge,
Lisa März, Linn Ansteensen Haugli,
Kristin Lyche, Andrea Sætersdal,
Inga Kristin Gåsbakk, Madeleine Heiberg
Cox: Torjus Trømborg
2018D8+ 🥇 Anette Brekke Sneis, Andrea Sætersdal,
Astrid Leirset, Solveig Løken,
Inga Kristin Gåsbakk, Madeleine Heiberg,
Aasta Gran Andreassen, Susanne Smeby Martinsen
Cox: Joanna Lang
H8+ 🥈 Gard Smoge, Harald Vinje,
Espen Lunden, Anders Liland,
Tobias Smeby Martinsen, Edvard Foss,
Ivar Wathne Oftedal
Cox: Madeleine Heiberg
2017D8+🥇Susanne Skjervold Smeby, Joanna Lang,
Madeleine Heiberg, Thea Sophie Johannessen,
Anette Brekke Sneis, Katharina Boerms,
Ingrid Bye Løken, Sofie Berge
Cox: Torjus Trømborg
H8+🥇Sven Ole Nicolaysen, Harald Vinje,
Håvard Øksnevad Solvind, Tobias Martinsen,
Espen Lunden, Edvard Foss,
Ivar Wathne Oftedal, Max Meurer,
Cox: Oda Emilie Nilseng Danielsen
D8+🥉Ingeborg Onstein, Marie Lothe,
Kjersti Buraas Snoen, Johanne Sørumsbrenden,
Ellen Andrea Mathisen, Silje Wiik Sæter,
Andrea Sætersdal, Tonje Hansen,
Cox: Johannes Andersen Torp
2016D8+🥇Solveig Berthung, Susanne Skjervold Smeby,
Britt Ingunn Nydal, Madeleine Heiberg,
Thea Sophie Johannessen, Anette Brekke Sneis,
Elise Sandsmark, Ingrid Bye Løken,
Cox: Øyvind Lavoll 
H8+🥇Fredrik Winther Thorsen, Øyvind Lavoll,
Tobias Martinsen, Gaute Messel Nafstad,
Olav Kallerud, Torjus Trømborg,
Petter Tufte, Sven Ole Nicolaysen,
Cox: Madeleine Heiberg
2015D8+🥇Elise Sandsmark, Anne Mygind Torjusen Binderup,
Solveig Berthung, Ingrid Bye Løken,
Marie Lothe, Elise Tveita,
Anne Line Hexeberg Henriksen, Anette Sneis,
Cox: Øyvind Lavoll
H8+🥇Haakon Hagen, Øyvind Lavoll,
Lars Skjærpe Midttun, Tobias Strand Johansen,
Torjus Trømborg, Petter Tufte,
Olav Kallerud, Sven Ole Nicolaysen,
Cox: Oda Emilie Danielsen. 
D8+🥉Thea Sophie Johannessen, Joanna Lang,
Stine Dyngeland Eriksen, Karen Sofie Bjerkeseth,
Katrine Erskine, Kamilla Hesselberg-Meyer,
Oda Emilie Nilseng Danielsen,
Cox: Torjus Trømborg 
2014D8+🥇Eva-Gurine Skartland, Silje Bjordal,
Kristine Bjordal, Ingrid Bye Løken,
Solveig Berthung, Izzy Lippold,
Elise Sandsmark, Elise Tveita,
Cox: Oda Emilie N. Danielsen
H8+🥇Eirik Hexeberg Henriksen, Gunnar Horjen,
Ole Steen Karlsen, Øyvind Lavoll,
Jon-André Brurberg, Ole Johan Klingan,
Olav Kallerud, Sven Ole Nicolaysen,
Cox: Julie Krøgenes
H8+🥉Anders Torp, Eyolf Strømme Svendsen,
Håvard Øksnevad Solvin, Tobias Martinsen,
Joe DiRenzo, Edvard Hove,
Håkon Langberg, Ola Muklatun Krosness
Cox: Marie Lothe 
2013D8+🥇Linda Eimhjellen, Ingrid Bye Løken,
Eva-Gurine Skartland, Silje Bjordal,
Solveig Berthung, Elise Tveita, Elise
Sandsmark, Christine Høyvik,
Cox: Aurora Øvretveit
H8+🥇Haakon Gunnerius J. Hagen, Eirik Hexeberg Henriksen,
Jens Müller, Joseph DiRenzo,
Andreas holager, Knut, Olav Kallerud,
Ole Johan Klingan,
Cox: Julie Krøgenes
2012D8+🥇Elise Sandsmark, Christine Høyvik,
Eva-Gurine Skartland, Ingvild Indrebø,
Miriam Mekki, Siri Bjerkheim,  
Marte Bergstedt Flaat, Marte Krogsrud,
Cox: Thong Xuan Nguyen
H8+🥇Ola Myklatun Krosness, Jon-André Brurberg,
Haakon Gunnerius Johnsrud Hagen, Andreas Holager,
Olav Kallerud, Ole Johan Kligan  
Florent Legay, Daan Boonstra,
Cox: Thong Xuan Nguyen
D8+🥉Siv Steinsmo Ødegård, Gry Gaakenstad,
Hanna Stoll, Cecilie Kilkavn,
Karoline Helene Stark, Kristin Bårnås,
Ida Malene Thomsen, Ann Magdalen Hegge 
2011D8+🥇Linda Eimhjellen, Christine Høyvik,
Eva-Gurine Skartland, Miriam Mekki,
Ragne Marie Skarra, Marte Bergstedt Flaat,
Marte Krogsrud,
Cox: Thong Xuan Nguyen
H8+🥇Ola Myklatun Krosness, Eirik Hexeberg Henriksen,
Håkon Austad Lanberg, Olav Kallerud,
Haakon Gunnerius Johnsrud Hagen, Jon-André Brurberg,
Edvard Hove, Sven Ole M. Nicolaysen,
Cox: Thong Xuan Nguyen
2010D8+🥉Una Myklebus Halvorsen, Marie Hærem Heid,
Ida-Marie Høyvik, Irene Rauk,
Linda Eimhjellen, Ragne Marie Skarra,
Marte Bergstedt Flaat, Christine Høyvik,
Cox: Sara A. Sætveit
H8+🥇Ola Myklatun Krosness, Gaute Borgund Barnung,
Håkon Austad Langberg, Jon-André Brurberg,
Magnus Skaar, Aleksander Berntsen,
Edvard Hove, Erik Hexeberg Henriksen
Cox: Yngve Eide
H8+🥈Thomas Backer-Grøndahl, Jørgen Opsahl Tellefesen,
Sjur Øyen, Rolv Kristian Heitmann,
Per Agnar Lamdøy, Jacob B. Kryvi,
Peter Kryvi Jr, Cox: Johan Espelid
2009D8+🥇Lisa Vonli, Gry Haakenstad,
Ida-Marie Høyvik, Kristin Bårnås,
Maria Rugenstein, Marie Hærem Heid,
Linda Eimhjellen, Christine Høyvik,
cox: Una Myklebus Halvorsen
H8+ 🥇Lars Vonli, Jørgen Blystad Houge,
Trygve Ulstumo, David (Bock Wurst),
Aleksander Berntsen, Vegard Medbø,
Nils Henrik Kolnes, Sjur Øyen,
Cox: Sebastian Roll
2008D8+🥇Siv Steinsmo Ødegård, Vivien Helen Vestre,
Tonette Helene Mæland, Kristina Fagerli,
Janne Pedersen, Christine Høyvik,
Tone Gulliksen Øy, Marthe Kryvi,
Cox: Ida Husjord
H8+🥇Jørgen Tellefesen, Øystein Berge,
Rolv Kristian Heitmann, Per Agnar Landøy,
Thomas Backer-GRøndagl, Magnus Valmot,
Sjur Øyen, Peter Kryvi,
Cox: Lars Vonli
2007D8+🥇Ida Husjord, Siv Steinsmo Ødegård,
Christine Høyvik, Julie Korak,
Johanne GK, Ingrid Viberg,
Janne Pedersen, Synnøve Flesland,
Cox: Tonette Helene Mæland
H8+🥇Jørgen Tellefsen, Peder Myhre,
Rolv Kristian Heitmann, Per Agnar Landøy,
Bård Steinsland, Magnus Valmot,
Sjur Øyen, Peter Kryvi,
Cox: Øystein Berge

NORGESMESTERSKAPENE (Medaljer)

Årstall Klasse Valør Mannskap 
2019HLv2x 🥇 Torjus Trømborg, Petter Solberg Svingen
H8+ 🥈 Sander Aakerholt, Petter Solberg Svingen,
Gard Ytterdal Smoge, Petter Norsted Kildebo,
Trygve Bendz Aarrestad, Torjus Trømborg,
Harald Vinje, Theodor Astrup Wiik
Cox: Therese Øverhagen Tærud
D8+ 🥉 Johanna Lang, Sara Karoline Hegge,
Marte Stamland, Linn Ansteensen Haugli,
Julie Munch Starheim, Andrea Sætersdal,
Kristin Bugge Lyche, Sara Slettemark Juel
Cox: Therese Øverhagen Tærud
H4x 🥉 Sander Aakerholt, Gard Ytterdal Smoge,
Harald Vinje, Theodor Astrup Wiik
2018D8+ 🥉 Bente Andersson Vagle, Sara Karoline Hegge,
Astrid Leirset, Sara Slettemark Juel,
Solveig Grønset Løken, Madeleine Heiberg,
Inga Gasbakk, Joanna Erica Lang
Cox: Magnus Lyngedal
H8+ 🥉 Theodor Astrup Wiik, Sander Aakerholt,
Torjus Trømborg, Harald Vinje,
Petter Norsted Kildebo, Trygve Bendz Aarrestad
Petter Solberg Svingen, Jens Nicolai Holm
Cox: Madeleine Heiberg
D2- 🥉 Inga Kristin Gåsbakk, Madeleine Heiberg
2015HSlv2x🥈Torjus Trømborg, Øyvind Lavoll
HS2-🥉Petter Tufte, Olav Kallerud
2014DS4-🥇Elise Sandsmark, Ingrid Bye Løken,
Elise Tveita, Anette Brekke Sneis
HS8+🥈Ola Myklatun Krosness, Øyvind Lavoll,
Sjur Messel NAfstad, Jon-André Brurberg,
Håkon Austad Langberg, Ole Johan Ekeli Klingan,
Olav Kallerud, Sve Ole Mollestad Nicolaysen,
Cox: Oda Emilie Danielsen
2013DS4-🥉Solveig Berthung, Silje Bjordal,
Kristine Bjordal, Linda Eimhjellen
HS8+🥉Ola Myklatun Krosness, Jon-André Brurberg,
Håkon Austad Langberg, Eirik Hexeberg Henriksen,
Olav Kallerud, Joseph DiRenzo,
Haakon Gunerius Johnsrud Hagen, Ole Johan Ekeli Klingan,
Cox: Silje Bjordal
HS2-🥉Olav Kallerud, Ole Johan Klingan
2012DS4-🥈Elise Sandsmark, Marianne Madsen,
Marte Bergstedt Flaat, Marte Krogsrud
HS2-🥉Olav Kallerud, Ole Johan Klingan
2011DS8+🥉Linda Eimhjellen, Christine Høyvik,
Elise Sandsmark, Miriam Mekki,
Ragne Marie Skarra, Marte Bergstedt Flaat,
Marte Krogsrud,
Cox: Magnus Skaar

EUROPEAN UNIVERSITIES ROWING CHAMPIONSHIPS/GAMES (all deltagelse) 

Årstall Sted Klasse Plass Mannskap 
2019Jönköping,
Sverige
M2x5.Petter Tufte, Ole Amund Storlien
M1x2.Petter Tufte
W1x4.Sara Juel
2018Coimbra,
Portugal
D8+ 4. Ingeborg Onstein, Inga Gåsbakk,
Madeleine Heiberg, Anne Marie Enger,
Susanne Smeby, Solveig Løken,Astrid Leirset, Connie Fidje
Cox: Jon Are Olsen
H8+11.Ole Amund Storlien, Edvard Breivik, Tobias Martisen,
Magnus Pjaaka Torp, Magnus Lyngedal,
Harald Vinje, Henrik Jebsen Milde, Jon Are Olsen
Cox: Madeleine Heiberg
M210.Tobias Martisen
Edvard Breivik
M14. Petter Tufte
2017Subotica,
Serbia
D8+5.Susanne Skjervold Smeby, Joanna Lang,
Madeleine Heiberg, Thea Sophie Johannessen,
Anette Brekke Sneis, Marie Lothe,
Ingrid Bye Løken, Sofie Berge
Cox: Harald Vinje
D4-6.Aasta Gran Andreassen, Anette Sneis,
Sofie Berge, Ingrid Bye Løken
H1x6.Petter M. Tufte
H8+11.Max Meurer, Sven Ole Nicolaysen,
Edvard Foss, Ivar Wathne Oftedal,
Tobias Martinsen, Sondre Utkilen,
Harald Vinje, Espen Lunden,
Cox: Madeleine Heiberg
2016Zagreb,
Kroatia
HS2-5.Sven Ole M. Nicolaysen, Petter M. Tufte
D8+7.Joanna Lang, Madeleine Heiberg,
Stine Dyngeland Eriksen, Ingeborg Onstein,
Oda Danielsen, Stina Gjøen Simensen,
Agni Fjogstad Nielsen, Britt Ingunn Nydal
Cox: Harald Vinje
H8+9.Mads Alexander Lid, Sander Coates,
Harald Vinje, Tobias Martinsen,
Torjus Trømborg, Øyvind Lavoll,
Sven Nicolaysen Petter Tufte Cox:
Madeleine Heiberg
Hlv2x9.Torjus Trømborg, Øyvind Lavoll
2015Hannove, 
Tyskland
D8+8.Kamilla Hesselberg-Hever, Karen Sofie Bjerkeseth,
Mirjam Meijer, Joanna Lang,
Eli Dimmen, Anne Mygind,
Marie Lothe, Elisa Tveita,
cox Oda Danielsen
H8+11.Haakon Hagen, Gaute Nafstad,
Tobias Martinsen, Torjus Trømborg,
Håvard Solvin, Sander Coates,
Petter Tufte, Olav Kallerud,
Cox Oda E. N. Danielsen
2014Rotterdam,Nederland H8+🥈Ola M. Krosness, Øyvind Lavoll,
Sjur Nafstad, Jon-André Brurberg,
Håkon A. Langberg, Ole Johan Klingan,
Olav Kallerud, Sven Ole Nicolaysen,
Cox: Mona N
Hlv2x4.Øyvond Lavoll, Ola M. Krosness
D8+6. Eva-Gurine Skartland, Kristine Bjordal,
Silje Bjordal, Ingrid Bye Løken,
Solveig Berthung, Elise Tveita,
Elise Sandsmark, Anette Sneis,
Cox: Mona N 
2013Poznan,
Polen
Hlv2x🥉Øyvind Lavoll, Ola M. Krosness
D8+6.Eva Gurine Skartland,Siri Bjerkheim,
Kristine Bjordal, Ingrid Løken,
Solveig Berthung, Elise Tveita,
Anette Sneis, Marianne Madsen,
Cox: Silje Bjordal
H8+9.Ola M. Krosness, Øyvind Lavoll,
Sjur Nafstad, Eirik H. Henriksen,
Olav Kallerud, Joseph DiRenzo,
Haakon G. J. Hagen, Ole Johan Klingan,
cox: Magnus Skaar
2011Moskva,
Russland 
D8+6.Linda Eimhjellen, Christine Høyvik,
Elise Sandsmark, Miriam Mekki,
Ragne Marie Skarra, Marte Bergstedt Flaat,
Marte Krogsrud,
Cox: Siri Bjerkheim 
H8+7.Edvard Hove, Magnus Skaar,
Håkon Austad Langberg, Erik Hexeberg Henriksen,
Haakon Gunnerius Johnsrud Hagen, Jon-André Brurberg,
Olav Kallerud, Sven Ole Nicolaysen,
Cox: Thong Xuan Nguyen
2010Amsterdam, Nederland D8+6. Siv Steinsmo Ødegård, Eva-Gurine Skartland,
Marie Hærem Heid, Irene Rauk,
Linda Eimhjellen, Ragne Marie Skarra,
Inger Johanne B. Hage, Christine Høyvik,
Cox: Sara A. Sætveit
H8+10.Håkon Austad Langberg, Jon-André Brurberg,
Aleksander Berntsen, Vegard Medbø,
Olav Kallerud, Edvard Hove,
Erik Hexeberg Henriksen, Paal André Stokkelien
2009Kruwica,
Polen
H8+12. Jorgen Tellefsen, Jon-Andre Brurberg,
Rolv Kristian Heitmann, Magnus Kleren,
Aleksander Berntsen, Magnus Valmot ,
Sjur Øyen, Nils Henrik Kolnes, Sebastian Roll.

WORLD UNIVERSITY ROWING CHAMPIONSHIPS (all deltagelse) 

Årstall Sted Klasse Plass Mannskap 
2016Poznan,
Polen
H8+8.Olav Kallerud, Petter M. Tufte,
Petter S. Svingen
(Resten av mannskap fra andre klubber) 
2014Gravelines,FrankrikeDS4-9.Elise Sandsmark, Ingrid Bye Løken,
Elisa Tveita, Anette Sneis
H8+9.Ola Myklatun Krosness, Øyvind Lavoll,
Sjur Messel Nafstad, Jon-André Brurberg,
Håkon Langberg, Ole Johan Klingan,
Olav Kallerud, Sven Ole M. Nicolaysen,
Cox: Oda Emilie Danielsen
2012Kazan,
Russland
H8+4. Haakon G. J. Hagen, Jon-André Brurberg,
Andreas Holager, Bjørn Jostein Singstad (Horten),
Ole Johan Klingan, Fredrik Winther Thorsen,
Sven Ole Nicolaysen,
Cox Thong Xuan Nguyen
DS4-7.Elise Sandsmark, Ingrid Bye Løken,
Elise Tveita, Anette Brekke Sneis
HS2-8.Ola Myklatun Krosness, Eirik Hexeberg Henriksen

SUMMER UNIVERSIADES (all deltagelse)

Årstall Sted Klasse Plass Mannskap 
2015Gwangju, Sør-KoreaH8+6.Ola Myklatun Krosness, Øyvind Lavoll,
Håkon Langberg, Mads Alexander Lid,
Sjur Messel Nafstad, Ole Johan Klingan,
Fredrik Winther Thorsen, Sven Ole M. Nicolaysen,
Cox: Oda Emilie Danielsen
2013Kazan,
Russland
H8+7. Haakon Gunnerius J. Hagen, Sjur Messel Nafstad,
Erik Sebastian Ranberg (CR), Olav Kallerud,
Andreas Holager, Peter Alexander M.
Banfi (Fredrikstad), Kristoffer Lorentzen (CR), Ole Johan Klingan,
Cox: Elise Sandsmark   

ROMASKIN-NM (medaljer)

Årstall Sted Klasse Valør Mannskap
2020 HS 2000m 🥉 Ole Amund Storlien
DSLv 2000m 🥈 Madeleine Heiberg
HSLv 2000m 🥈 Torjus Trømborg
DS 2000m 🥉 Madeleine Heiberg, Linn Ansteensen Haugli,
Sara Slettemark Juel, Tina Marlen Bråten Mella
HS Stafett 4x500m 🥈 Petter Norsted Kildebo, Gard Ytterdal Smoge,
Lars Gruben, Ole Amund Storlien
HSLv Stafett 4x500m 🥇 Torjus Trømborg, Sondre Skau Kentsrud
Theodor Astrup Wiik, Petter Solberg Svingen
2018SarpsborgHS Stafett 4x500m 🥇 Petter Myhre Tufte
Ivar Wathne Oftedal
Edvard Foss
Ole Amund Storlien
HS 2000m 🥈 Ivar W. Oftedal
DS Stafett 4x500m 🥉 Madeleine Heiberg, Sara Slettemark Juel,
Solveig Grønset Løken, Kristine Mathingsdal Pedersen
2017BærumHS 2000m 🥉 Ivar W. Oftedal
HS Stafett 4x500m🥈Ivar W. Oftedal, Tobias Martinsen,
Petter M. Tufte, Edvard Foss
DS Stafett 4x500m🥈Madeleine Heiberg, Ingeborg Rønningen,
Joanna Lang, Sofie S. Berge
2016HortenHS Lettvekt 2000m🥉Torjus Trømborg
DS 2000m🥈Britt Ingunn Nydal
DS Lettvekt 2000m🥈Madeleine Heiberg
2015BergenHS Lettvekt 2000m🥈Torjus Trømborg
2014Sarpsborg
2013Horten
2012Sarpsborg
2011Horten
2010TrondheimDS 2000m🥈Christine Høyvik
DS 2000m🥉Ragne Skarra
HS 4x500m🥇Thomas Backer-Grøndahl, Jacob Kryvi,
Aleksander Berntsen, Magnus Valmot
DS 4x500m🥇Marte Flaat, Christine Høyvik,
Ida-Marie Høyvik, Ragne Skarra
DS 4x500m🥈Marie Heid, Una Halvorsen,
Irene Rauk, Gry Haakenstad

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *